oferta

Elektroniczny tuning silnika

Zwiększenie mocy
Wzrost mocy silnika nawet o 20%
Czytaj więcej

Diagnostyka ciągnika

Diagnostyka silnika
Sprawdź swój ciągnik
Czytaj więcej

Zmież moc swojego ciągnika

Hamownia WOM
Zmierz moc swojego traktora
Czytaj więcej

AKTUALNOŚCI

Dlaczego warto zwiększyć moc w swoim ciągniku

Dziś trudno jest znaleźć ciągnik, który nie jest wyposażony w elektroniczną jednostkę sterującą pracą silnika oraz układ paliwowy Common Rail. Z jednej strony mogą pojawić się obawy, że tak duże skomplikowanie nowych ciągników może wpłynąć na częstszą awaryjność, jednak z drugiej strony pojawiają się możliwość, które wcześniej nie były dostępne dla maszyn rolniczych.

Tuning ciągników jest to usługa dedykowana dla osób, które chcą poprawić osiągi swojego ciągnika stosunkowo niskim kosztem.

profesjonalne zwiększanie mocy

CHIPTUNING
polega na modyfikacji określonych parametrów w oprogramowaniu komputera sterującego pracą silnika w taki sposób, aby uzyskać większą moc i moment obrotowy. Przekłada się to przede wszystkim na poprawę warunków i komfortu użytkowania traktora. Większa moc to gwarancja pracy na niższych obrotach, to poprawa reakcji na pedał gazu, zmianę obciążenia, jak również zapas mocy pozwalający na utrzymanie ciągnika na wyższym biegu podczas intensywnej pracy czy napotkanej przeszkody.

JAK TO WYGLĄDA?

Więcej

 

Niezbędnym elementem podczas wykonywania usługi jest dogłębna diagnostyka silnika, jego oględziny oraz pomiary na hamowni WOM w celu określenia stanu technicznego ciągnika oraz rezerw pozostawionych przez producentów. Jeżeli ciągnik przejdzie wszystkie testy pozytywnie, można dokonać modyfikacji oprogramowania.

New Holland T6.165 - wykres z hamowni WOM

Każdy nowy program jest testowany na hamowni WOM w celu sprawdzenia przyrostów mocy oraz momentu obrotowego. Taki element dopasowania oprogramowania może się składać nawet z kilku prób.

Przeprowadzane są one do chwili, w której osiągnie się założone cele. Po wykonaniu tuningu ciągnika klient otrzymuje wykres, na którym przedstawione jest zestawienie zmierzonej mocy i momentu obrotowego na oryginalnych ustawieniach oraz po zwiększeniu mocy.

 

DLACZEGO JEST TO MOŻLIWE?

Więcej

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, że producenci ciągników w celu urozmaicenia oferty muszą zaoferować swoim klientem ciągniki w co najmniej kilku wersjach „mocowych”. Często wygląda to w ten sposób, że są to identyczne silniki różniące się tylko oprogramowaniem w swoim komputerze.

Druga kwestia to restrykcyjne normy spalin, które określają wymagania dotyczące emisji szkodliwych cząstek do atmosfery. Przekłada się to w dużej mierze na niekorzystny dla pracy kształt charakterystyki momentu silnika. Ostatnim istotnym czynnikiem jest to, że każdy producent pozostawia dosyć dużą rezerwę ze względu na to, że trudno jest określić osobowość użytkownika oraz warunki w jakich będzie pracował ciągnik.

KIEDY WARTO ROZWAŻYĆ ZWIĘKSZENIE MOCY W TRAKTORZE?

Więcej

Rolnicy kupując ciągniki z PROW mieli od górnie narzucone ograniczenia, które w wielu przypadkach nie pozwoliły im na wybór ciągnika
dokładnie z tą mocą
, która wystarczałaby do wszystkich prac w gospodarstwie.

Druga kwestia to zmiana lub zakup nowych maszyn rolniczych które wymagają więcej mocy. Rolnik boryka się z problem czy kupić drugi mocniejszy ciągnik czy może spróbować innego rozwiązania w postaci elektronicznego zwiększenia mocy, które stanowi ułamek kwoty nowego ciągnika.

JAKA JEST GWARANCJA?

Więcej

Udzielamy 24 miesięcznej gwarancji na wykonaną usługę. Jesteśmy grupą specjalistów zajmującą się zwiększaniem mocy od 2005 roku. W tym czasie zmodyfikowaliśmy setki silników. Pracujemy na oryginalnych narzędziach renomowanych europejskich producentów. Nasza praca potwierdzana jest pomiarami na hamowni WOM.

MAPA DEALERÓW

Agrotronic Polska Agrotronic

Niewodnicka 26
16-001 Księżyno, Polska


+48 666 300 800
biuro@agrotronic.pl
ВК Технополь Ukraine ВК Технополь

Murmans'ka St, 12
Kropyvnytskyi
Kirovohrad Oblast
25491 Ukraine


+38 0675289887
service@technopol.com.ua
MB Autobaitas Litwa MB Autobaitas

V. Nagevičiaus g. 3
Vilnius 08237
Litwa
S.A.R Import & Trade Israel S.A.R Import & Trade

Eid Sbih

+972545471820
eid.sbih@gmail.com.
UNIMAL D.O.O. Serbia UNIMAL D.O.O.

Lenjinova 10
24430 ADA
Serbia


Alfred Nagy
+38163539630
office@unimal.co.rs
SC KAPTAH TEHNOSERV SR Romania SC KAPTAH TEHNOSERV SR

IONEL PERLEA
NR. 301 927061
OGRADA, IALOMITA


Bolohan Mircea
+40766434953
office@kaptah.ro
SRL Carvidon-Service Moldova SRL Carvidon-Service

Budjacului 29/1
MD6102 Ceadir-Lunga
Moldova


+373 796 89 530
www.carvidon.md
president@carvidon.md
CN Keskus Oy Finlandia CN Keskus Oy

Leppämäentie 4
07230 Askola


www.cnkeskus.fi
timo.luumi@cnkeskus.fi
+358407057053 - Timo Luum